Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги вакиллари Давлат меҳнат инспецияси делегацияс VI Бутунроссия давлат меҳнат инспекторлари халқаро форумида иштирок этмоқда
Форумнинг очилиш маросимида Вазирнинг биринчи ўринбосари Эркин Мухитдинов иштирокчиларни қутлаб, Ўзбекистон Республикасида Давлат меҳнат инспекцияси соҳасида олиб борилаётган ишлар ҳақида батафсил маълумот тақдим этди.
Шунингдек, мазкур Форум доирасида Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги билан Россия Федерациясининг Меҳнат ва бандлик бўйича Федерал хизмати ўртасида ҳамкорлик Баённомасини амалга ошириш бўйича Қўшма чора-тадбирлар режаси имзоланди. Мазкур чора-тадбирлар режаси доирасида аҳоли бандлигига кўмаклашиш марказлари ҳамда меҳнат инспекцияси томонидан кўрсатилаётган хизматларни рақамлаштириш бўйича бир қатор ишларни амалга ошириш масалалари белгиланган.
Икки томон давлат инспекцияси соҳасида ҳамкорликни янада фаоллаштириш ва ушбу йўналишда малака ҳамда тажриба алмашиш мақсадида мутахассисларнинг иккитомонлама учрашувларини ташкил қилиш борасида келишувга эришдилар. Такидлаш жоизки, Ўзбекистон Республикаси Меҳнат инспекторлари мазкур форум доирасида илк бор иштирок этишмоқда.

Representatives of the Ministry of Employment and Labor Relations take part in the VI All-Russian International Forum of State Labor Inspectors
At the opening ceremony of the forum, First Deputy Minister Erkin Mukhitdinov welcomed the participants and provided detailed information on the work carried out in the field of the State Labor Inspectorate in the Republic of Uzbekistan.
The Forum also signed a Joint Action Plan for the implementation of the Protocol of Cooperation between the Ministry of Employment and Labor Relations and the Federal Service for Labor and Employment of the Russian Federation. Within the framework of this action plan, a number of issues on the digitization of services provided by employment centers and the labor inspectorate have been identified.
The two sides agreed to organize bilateral meetings of experts in order to further intensify cooperation in the field of state inspection and exchange skills and experience in this area. It should be noted that labor inspectors of the Republic of Uzbekistan are participating in this forum for the first time