Ижтимоий тармоқда “Хоразм вилояти Соғлиқни сақлаш вазирлигининг айрим ихтиёрий мажбурий ўйинларидан азият чекяпмиз” мазмунидаги хабар (https://t.me/XBUZ1/14854) бўйича Хоразм вилояти Бандлик бош бошқармаси Давлат меҳнат инспекцияси томонидан ўрганиш ўтказилди.
Мазкур ҳолат юзасидан туман ва шаҳар тиббиёт бирлашмалари бошлиқлари ҳамда ходимларидан тушунтириш хатлари олиниб, консерт учун билет сотиш бўйича топшириқ бўлмагани, ҳеч бир ходимга билет сотилмагани ёки билет учун ходимларнинг ойлик иш ҳақидан пул ушлаб қолинмаганлиги аниқланди.
Шунингдек, ўрганиш давомида вилоят, туман ва шаҳар тиббиёт бирлашмалари бошлиқларига меҳнат қонунчилигига риоя қилиниши бўйича тушунтириш ишлари олиб борилди.

Государственная инспекция труда Главного управления занятости населения Хорезмской области провела исследование в социальной сети на тему сообщения «Мы страдаем от некоторых добровольных принудительных игр Минздрава Хорезмской области» (https://t.me/XBUZ1 / 14854).
Были получены пояснительные письма от руководителей и сотрудников районных и городских медицинских объединений, установлено, что заказов на продажу билетов на концерт не поступало, билеты не продавались сотрудникам, не удерживались деньги из месячной заработной платы персонала. .
Кроме того, в ходе исследования руководители областных, районных и городских медицинских объединений были проинформированы о соблюдении трудового законодательства.