Ижтимоий тармоқда “Хоразм вилояти Соғлиқни сақлаш вазирлигининг айрим ихтиёрий мажбурий ўйинларидан азият чекяпмиз” мазмунидаги хабар (https://t.me/XBUZ1/14854) бўйича Хоразм вилояти Бандлик бош бошқармаси Давлат меҳнат инспекцияси томонидан ўрганиш ўтказилди.
Мазкур ҳолат юзасидан туман ва шаҳар тиббиёт бирлашмалари бошлиқлари ҳамда ходимларидан тушунтириш хатлари олиниб, консерт учун билет сотиш бўйича топшириқ бўлмагани, ҳеч бир ходимга билет сотилмагани ёки билет учун ходимларнинг ойлик иш ҳақидан пул ушлаб қолинмаганлиги аниқланди.
Шунингдек, ўрганиш давомида вилоят, туман ва шаҳар тиббиёт бирлашмалари бошлиқларига меҳнат қонунчилигига риоя қилиниши бўйича тушунтириш ишлари олиб борилди.

According to the message "We suffer from some voluntary compulsory games of the Ministry of Health of Khorezm region" (https://t.me/XBUZ1/14854) on the social network, the State Labor Inspectorate of the Main Department of Employment of Khorezm region 'passed.
Letters of explanation were received from the heads and staff of the district and city medical associations, and it was found that there were no orders to sell tickets for the concert, no tickets were sold to any employees, or no money was withheld from the staff's monthly salary.
The study also briefed the heads of regional, district and city medical associations on compliance with labor laws.