O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi va  Rossiya Federatsiyasi Savdo-sanoat palatasi o‘rtasida mehnat migratsiyasi sohasida hamkorlik to‘g‘risida Bitim imzolandi.
Tadbirda O‘zbekiston Bandlik va mehnat munosabatlari vaziri Nozim Xusanov, Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov va Rossiya Federatsiyasi Savdo-sanoat palatasi rahbari Sergey Katirin ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida ish beruvchilar talablariga javob beradigan mehnat resurslari bilan taʼminlash,  O‘zbekiston fuqarolarining huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar, shuningdek, migrantlarni jo‘nab ketishdan oldin tayyorlash mexanizmi masalalari muhokama etildi.

A cooperation agreement in the field of labor migration was signed.
The Ministry of Employment and Labor Relations of the Republic of Uzbekistan, the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Uzbekistan and the Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation signed an agreement on cooperation in the field of labor migration.
The event was attended by Minister of Employment and Labor Relations of Uzbekistan Nozim Husanov, Chairman of the Chamber of Commerce and Industry Adham Ikramov and Chairman of the Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation Sergei Katirin.
During the meeting, the sides discussed issues related to the provision of labor resources that meet the requirements of employers, the protection of the rights and legitimate interests of citizens of Uzbekistan, as well as the mechanism of pre-departure training of migrants.