O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi va  Rossiya Federatsiyasi Savdo-sanoat palatasi o‘rtasida mehnat migratsiyasi sohasida hamkorlik to‘g‘risida Bitim imzolandi.
Tadbirda O‘zbekiston Bandlik va mehnat munosabatlari vaziri Nozim Xusanov, Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov va Rossiya Federatsiyasi Savdo-sanoat palatasi rahbari Sergey Katirin ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida ish beruvchilar talablariga javob beradigan mehnat resurslari bilan taʼminlash,  O‘zbekiston fuqarolarining huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar, shuningdek, migrantlarni jo‘nab ketishdan oldin tayyorlash mexanizmi masalalari muhokama etildi.

Подписано соглашение о сотрудничестве в сфере трудовой миграции.
Министерство занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан, Торгово-промышленная палата Республики Узбекистан и Торгово-промышленная палата Российской Федерации подписали соглашение о сотрудничестве в сфере трудовой миграции.
В мероприятии приняли участие министр занятости и трудовых отношений Узбекистана Нозим Хусанов, председатель Торгово-промышленной палаты Адхам Икрамов и председатель Торгово-промышленной палаты Российской Федерации Сергей Катырин.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с предоставлением трудовых ресурсов, отвечающих требованиям работодателей, защитой прав и законных интересов граждан Узбекистана, а также механизмом предвыездной подготовки мигрантов.